DGS Kayıt İşlemleri (Bilgilendirme ve Gerekli Evraklar)

DGS Kayıt İşlemleri (Bilgilendirme ve Gerekli Evraklar)

  Doğrulama Kodu

  Sevgili Öğrencimiz,

  Biruni Ailesi’ne hoş geldiniz.

  COVID-19 ile mücadele ve korunma önlemleri kapsamında; Üniversitemize kayıt işlemlerinizi, yerleşkemize gelmeden 17-22 Eylül 2021 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

  E-Devlet Şifresi Temini

  • Şifrenizi, üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimliğinizi ibraz ederek, yurt içi PTT Merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerinden alabilirsiniz.
  • İnternet Bankacılığı kullanıcısı iseniz, e-Devlet sistemine internet bankacılığı şifreniz ile giriş yaptıktan sonra e-Devlet şifrenizi kendiniz oluşturabilirsiniz.

  E-DEVLET ÜZERİNDEN KAYIT İŞLEMİ

  Şifreniz ile e-Devlet Kapısına giriş yaparak, site içi arama kutusuna “E-Kayıt” yazıp arama tuşuna bastıktan sonra, gelen listedeki “Üniversite e-Kayıt” bağlantısına tıklamalısınız. Üniversite e-Kayıt Kullanım Kılavuzu açıklamaları doğrultusunda kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. 

  e-Devlet kaydını başarı ile tamamlayanların Üniversitemiz yerleşkesine gelerek herhangi bir evrak teslim etmeleri gerekmemektedir.

  Burslu (%100) İndirimli Bölüm/Programlara Yerleşen Öğrencilerin e-Kayıt İşlemleri

  Üniversitemiz bölüm/programlarının burslu (%100 indirimli) kontenjanlarına yerleşen öğrencilerin, https://malikayit.biruni.edu.tr aşağıdaki adımları izlemeleri gerekmektedir.

  T.C. kimlik numarası ile giriş yapılır,

  • Taahhütname ve KVKK formu onaylanır,
  • ÖSYM de kayıtlı olan telefon numaranıza Onay SMS’si gelir,
  • SMS geldikten sonra, doğrudan e-Devlet üzerinden kesin kaydınızı yapabilirsiniz.

  %50 İndirimli Bölüm/Programlara Yerleşen Öğrencilerin e-Kayıt İşlemleri

  İndirimli kontenjanlara yerleşen öğrencilerin e-kayıt işlemi için aşağıdaki adımları izlemeleri gerekmektedir.

  1.Adım:

  • %50 indirimli bölüme/programa yerleşen öğrenciler, https://malikayit.biruni.edu.tr adresinden T.C. kimlik numarası ile ödeme bilgilerine ulaşarak, tercih edilen ödeme seçeneğine göre mali kayıt işlemini tamamlayabilirler.

  Ancak tercih ve üniversitenin sağladığı diğer indirimlerden yararlanacak öğrencilerin (bilgi için tıklayınız), ÖSYM tercih formunu veya diğer hak kazandığı indirime ait belgelerini mali kayıt işlemlerine başlamadan önce tercihindirimi@biruni.edu.tr adresine e-posta olarak göndermeleri ve indirim sisteme tanımlandığına dair onay maili almaları gerekmektedir. Aksi takdirde uygulanmayacaktır.  (1. tercihle yerleşen öğrencilerin DGS tercih formunu göndermelerine gerek yoktur). 

  • Tercih formu ( 17-24 Eylül 2021 tarihleri arasında alınmış olmalıdır.), ÖSYM Aday işlemleri paneline giriş yaptıktan sonra TERCİHLERİM↔️TERCİHLERİMİ GÖRÜNTÜLE alanından edinilebilir. Tercih indirimi sisteme yansıtıldıktan sonra tarafınıza e-posta ile bilgilendirme yapılacaktır. Bilgilendirme sonrası https://malikayit.biruni.edu.tr adresinden güncellenen ödeme bilgilerinize ulaşarak tercih edilen ödeme seçeneğine göre mali kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz.

  2.Adım:

  • %50 indirimli bölüme/programa yerleşen öğrencilerin mali kayıt işlemlerini tamamlamaları halinde ÖSYM de kayıtlı olan telefon numaranıza en fazla bir saat içinde onay mesajı gönderilecektir. Onay mesajı alındıktan sonra e-Devlet üzerinden kesin kayıt işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.

  Not:

  • Eğitim dili İngilizce olan programlarda, mali kayıt işlemleri hazırlık programı ücreti üzerinden yapılır. Hazırlık programından muaf olunması durumunda, ödenen ücret yerleşmiş olduğu bölüm/program ücretine göre fazla ise iadesi yapılır, az ise aradaki ücret farkı tahsil edilir.
  • Eğitim dili İngilizce olan programların Hazırlık Sınıfı Yabancı Dil Muafiyet Sınavına ilişkin bilgiler web sayfamızdan ayrıca durulacaktır.

   

  17-22 Eylül 2021 tarihleri arasında E-Devlet üzerinden kayıt işlemlerini gerçekleştiremeyen öğrenciler; ŞAHSEN veya NOTER ONAYLI VEKÂLETNAME ile yetkili kılınan kişi tarafından kayıt evrakları ile 24 Eylül 2021 tarihine kadar Üniversitemiz Yerleşkesine gelerek kayıt yaptırabilirler.