15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni Gerçekleştirildi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni Gerçekleştirildi

  Üniversitemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni düzenlendi. Reyhan Binası konferans salonunda gerçekleştirilen tören, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve 15 Temmuz Şehitlerimizin aziz ruhu için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

  Şehitlerimiz anıldı

  Törene katılan 15 Temmuz Derneği Başkanı Sayın İsmail Hakkı Turunç, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Artık her yıl, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde kendilerini gönülden yâd edecek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız.”

  Ardından Gazimiz Sayın Gökhan İşcan ve 15 Temmuz şehit yakını Şehit Fahrettin Yavuz’un abisi Sayın Fuat Yavuz, o gece yaşadıklarını anlattı. Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Prof. Dr. Sayın Fatma Çelik yaptığı konuşmada vatan kavramının üzerinde durarak İstiklal Marşının önemi hakkında duygu yüklü bir konuşma gerçekleştirdi.

  Öğrencilerimizden video gösterisi

  Tören, 15 Temmuz gecesi yaşananları konu alan ve üniversitemiz öğrencilerinin şehitlerimizi her daim yaşatmaları adına yapmış oldukları videonun seyredilmesiyle devam etti. Törenin ardından Reyhan Binası Fuaye alanında bulunan “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Fotoğraf Sergisi” gezildi.

  Üniversitemizden şehitlerimizin anısına fidan

  Üniversitemiz ayrıca 15 Temmuz Şehitleri anısına Tarım ve Orman Bakanlığı İstanbul Orman Bölge Müdürlüğüne tahsis edilen Hatıra Ormanına 100 adet fidan dikmiştir.