Dr. Öğr. Üyesi Koyuncuoğlu'na Kore'den Ödül

Dr. Öğr. Üyesi Koyuncuoğlu'na Kore'den Ödül

Tıp Fakültesi öğretim üyemiz Dr. Türkan Koyuncuoğlu, bağırsak-beyin ekseni üzerine çalışmaları nedeniyle Güney Kore'de düzenlenen uluslararası bir konferansta çift ödülle tanınma başarısını gösterdi.

    Dr. Koyuncuoğlu, araştırmalarını özetleyen posteriyle "Mükemmel Poster Ödülü"nü kazanırken, bilimsel katkılarının ve sunumunun kalitesiyle de "Travel Grant Ödülü"ne layık görüldü.

    Koyuncuoğlu'nun ödüllendirilen çalışması, yenidoğan döneminde bağırsak-beyin eksenindeki işlev bozukluklarının, ileriki yaşlarda bilişsel işlevler, stres tepkisi ve hatta oksidatif stres dahil olmak üzere çok çeşitli fizyolojik süreçlerde rol oynadığını ortaya çıkardı. Bu çalışması ile yeni terapötik yaklaşımlara yol açma potansiyeline sahip, büyüleyici ve umut verici bir araştırma alanını temsil etmektedir.

    Konferansta elde ettiği bu çifte başarı, Koyuncuoğlu'nun alanındaki uzmanlığını ve uluslararası arenada Türk bilim insanlarına olan ilgiyi artırıyor. Dr. Koyuncuoğlu, bu ödülleri kazanmanın kendisi için büyük bir onur olduğunu ve araştırmalarına devam etme motivasyonunu artırdığını belirtti. Bu başarı aynı zamanda, kendisinin ve çalışma ekibinin gelecekteki projeler için daha fazla destek ve tanınırlık kazanmasına yardımcı olacaktır.