Uluslararası geleceğine dokun

Uluslararası geleceğine dokun

200'den fazla uluslararası öğrenci olmak üzere 6000'den fazla öğrencisi olan Biruni Üniversitesi, İstanbul'un Avrupa yakasında bulunan 6 fakültesi ile Türkiye'nin en kapsamlı sağlık üniversitesidir.Biruni Üniversitesi, güçlü uluslararası işbirlikleri ile eğitime yenilikçi bir yaklaşım sunar.

    200'den fazla uluslararası öğrenci olmak üzere 6000'den fazla öğrencisi olan Biruni Üniversitesi, İstanbul'un Avrupa yakasında bulunan 6 fakültesi ile Türkiye'nin en kapsamlı sağlık üniversitesidir. Biruni Üniversitesi, güçlü uluslararası işbirlikleri ile eğitime yenilikçi bir yaklaşım sunar ve öncüleri güçlü uluslararası bağlarla eğitmeyi amaçlar. 

    Bu hedefi sürdürmek için, Uluslararası İlişkiler Ofisi olarak Biruni Üniversitesi'nin uluslararası  yönetiminde yer alıyoruz. Bu nedenle, NAFSA (Association of International Educators), EAIE (European Association for International Education) gibi uluslararası eğitim fuarlarına katılarak Avrupa, Amerika, Asya, Orta Doğu ve Afrika ile işbirliği seçeneklerini keşfediyoruz. 

    Biruni Üniversitesi, öğrencilerinin, öğretim üyelerinin ve idari personelinin küresel ortaklarla araştırma kabiliyetini ve akademik işbirliğini geliştirmek için stratejik bir hedefe sahiptir.