Rektörün Mesajı

Geleceğin bilim insanlarına…

  Geleceğin bilim insanlarına…

  İsmini dünya bilim tarihinde “Evrensel Deha” olarak anılan, 11. Yüzyıla adını veren bilim insanı Ebu Reyhan El Biruni’ den alan Üniversitemizde; Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi olmak üzere 6 Fakülte, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ve Meslek Yüksek Okulu ile hizmet verilmektedir.

  “Bilimin Geleceği” ilkesiyle eğitimine devam eden, öğrencileri ve çalışanları için mutluluk, hoşgörü ve başarı merkezi olmayı amaçlayan ve hizmetlerinde mükemmelliği hedefleyen üniversitemiz; öğrenmeye ve topluma değer katan, yenilikçi uygulamaları ve başarıları ile yurt içi ve yurt dışında örnek alınan, adı gibi iz bırakan öncü bir üniversite olma yolundadır. Üniversitemiz, insanlığın ihtiyacı olan bilgiyi üreten, eleştirel düşünebilen kişisel ve mesleki alanda kendini sürekli yenileyen, etik değerlere sahip, ulusal ve evrensel sorunlara duyarlı, toplumun değer yargılarına ve farklılıklarına saygılı, problemlere çözüm üretebilecek yetkinlikte bireyler yetiştirmeyi misyon edinmiştir.

  Türkiye ve dünyanın yarını, bugünün gençliğinin hangi ölçüde “kaliteli” bir eğitim alacağı ile belirlenecektir. Eğitimde yeniliklerin, farklılıkların ve kalitenin simgesi olma yolunda olan Üniversitemizde eğitim-öğretimi yeni nesile uygun hale getirmek amacıyla “Biruni Derse Hazırlık Metodu”, “Bir Bilgin Ol” yöntemi uygulanmaktadır.

  Sevgili gençler, ülkemizde sağlık meslekleri ile ilgili tüm bölümlerin mevcut olduğu Üniversitemizde eğitim almak için birçok sebebiniz bulunmaktadır. Öncelikle sizlere İstanbul’un merkezi Topkapı semtinde, tarihi surların karşısında yer alan geniş sosyal imkanları mevcut kampüs alanı ile güvenli ve nitelikli öğrencilik hayatı sunmaktayız. Büyük bir heyecan ve güçlü bir akademik kadroyla insanlık ve ülkemiz adına verilen bu hizmetin aktörleri olmanın gururunu, azmini ve heyecanını, verdiğimiz nitelikli mezunlarımız ile yaşamaktayız..

  Sizleri, geleceğin bilim insanları ve donanımlı meslek üyesi olarak yetiştirecek, konusunda uzman öğretim kadrosuyla, ileri teknolojiye sahip hastane ve laboratuvarıyla buluşturan öncü bir üniversitede bilimin geleceğini yazmaya eğitim almaya davet ediyorum.

  Biruni’nin bilime olan tutkusu ve çalışma azminin bizlere verdiği enerji ve heyecan ile sizleri bilimin geleceğini yazmak üzere Biruni ailesine bekliyorum.

  Sevgi ve Saygılarımla…

  Rektör

  Prof. Dr. Adnan YÜKSEL