Biruni Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı Törenle Başladı

Biruni Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı Törenle Başladı  Üniversitemizin 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Yılı Açılış Töreni, yoğun katılımla kampüsümüzde gerçekleştirildi. Törene; Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Sayın Muzaffer Şeker’in de aralarında bulunduğu çok sayıda akademisyen, öğrenci ve veli katıldı.
  Tören, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizin anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Üniversitemizin kısa tanıtım filmi ile devam etti. Açılışta, bilim dünyasına kazandırdığı keşif ve buluşlarla pek çok alanın öncüsü olarak adını tarihe yazdıran Ebu Reyhan el-Biruni’nin hayatından kesitlerin yer aldığı belgeselin fragman gösterimi de katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.


  Çalışmaktan asla vazgeçmeyin
  Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Sayın Muzaffer Şeker, öğrencilerimize ve akademisyenlerimize başarılı bir eğitim ve öğretim dönemi dileyerek sözlerine başladı. Bilimin ülkemiz ve dünya için önemine vurgu yapan Prof. Dr. Sayın Şeker, öğrencilere çalışmaktan hiç vazgeçmemeleri tavsiyesinde bulundu.


  Birunili olmak ayrıcalıktır
  Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Yüksel, Üniversitemizi tercih ederek Biruni’li ailesine yeni katılan öğrencilerimize “hoş geldiniz” diyerek sözlerine başladı. Rektörümüz, Biruni Üniversitesinin bilimin geleceği olduğuna dikkat çekerek Biruni Üniversitesi öğrenci olmanın bir ayrıcalık olduğunu söyledi. Rektörümüz, A takımından oluşan akademisyenlerimizin öğrenciler için verdikleri emekten söz ederek bu yıl da öğrencilerimizin daha iyi öğrenmelerine katkı sağlayacak eğitim metotlarından bahsetti. Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Adnan Yüksel, tüm akademisyenlerimize ve öğrencilerimize başarılı bir eğitim öğretim dönemi geçirmelerini temenni ederek sözlerini noktaladı.


  Müzik dinletisine öğrenciler dansla eşlik etti
  Etkinlikte akordiyonda Naci Gül, Kontrbasta Aycan Bilginer, kemanda Eylül Albrayrak’ın yer aldığı grubun dinletisi izleyicilerin büyük beğenisini topladı. Öğrenciler dans ederek müzik dinletisine eşlik etti.