TEKNOFEST 2023 “Sağlıkta Yapay Zekâ Yarışmaları” Başvuruları Başladı

TEKNOFEST 2023 “Sağlıkta Yapay Zekâ Yarışmaları” Başvuruları Başladı

  Ülkemizde Milli Teknoloji Hamlesiyle teknolojide milli üretime ilişkin farkındalık oluşturmak, geleceğin bilim insanlarını ve mühendislerini keşfetmek amacıyla 2018’den beri gerçekleştirilen havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, Cumhuriyetimizin 100. yılında İstanbul’da gerçekleştirilecek. TEKNOFEST 2023 kapsamında, “Sağlıkta Yapay Zekâ Yarışmaları” TÜSEB’in yürütücülüğünde, Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü işbirliği ile sağlık alanında karşılaşılabilecek sorunlara çözüm bulmak, bilgi ve yetişmiş insan gücünü artırmak amacıyla başvurulara açılmıştır.

   

  Yarışma 3 Farklı Kategoride Gerçekleştirilecek

  2023 TEKNOFEST etkinliğinde Sağlıkta Yapay Zekâ Yarışmaları altında "Bilgisayarlı Görüyle Tarama Mamografilerinde BI-RADS Kategorisi ve Meme Kompozisyonu Tahmini Yarışma Kategorisi", "Medikal Teknolojiler Kategorisi", "Biyoinformatik Alanında Yapay Zekâ Destekli Analiz Metotları Geliştirilmesi Kategorisi" olmak üzere üç farklı kategori yer alacaktır.

   

  Yarışmaya; lise, üniversite öğrencileri ve mezunlar bireysel veya grup olarak katılabileceklerdir. Türkiye’de faaliyet konusu “Sağlık bilim ve teknolojilerinin geliştirilmesi” olan TÜSEB’in sağlık alanında bilimsel ve teknolojik gelişmeleri desteklemek ve teşvik etmek misyonu ile destek verdiği yarışma; sağlık alanında farkındalığı geliştirmeyi, karşılaşılabilecek problemlere çözüm üretmeyi ve bilgi birikimi ile yetişmiş insan gücünü artırmayı hedeflemektedir.

   

  Son Başvuru Tarihi 20 Kasım 2022

  Türkçe Başvuru için (https://www.teknofest.org/tr/competitions/competition/34)

  İngilizce Başvuru için (https://www.teknofest.org/en/competitions/competition/34)

   

  linkinden başvuru yapabilirsiniz.